Ankara Üniversitesi bünyesinde üç ayrı spor salonu (Cebeci Spor Salonu, Fen Fakültesi Spor Salonu ve Eczacılık Fakültesi Spor Salonu) öğrencilerin kullanımına açıktır. Cebeci Spor salonu, voleybol, basketbol, hentbol, badminton sahası olarak kullanılabilmektedir. Her üç spor salonunda egzersiz (fitness, aerobik) seansları yapılmaktadır. Tandoğan kampüsü içerisinde bulunan, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun 10 kulvarlı olimpik yüzme havuzundan ve havuz binası içerisinde bulunan egzersiz salonundan (koşu bantları, yatay-dikey-eliptiak bisikletler ve kuvvet makinaları bulunan) öğrenciler yararlanmaktadır. Yine kampüslerde bulunan halı saha ve tenis kortları öğrencilerin kullanımına açıktır. Öğrenciler için yüzme ve tenis kursları düzenlenmektedir.
Ankara Üniversitesinin sunduğu olanaklara ek olarak, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası bahçesinde bir adet açık tenis, bir adet açık basketbol/voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca Morfoloji kantininde öğrenciler masa tenisi, langırt, play station oynayabilmektedir.
Ankara Üniversitesinin Manavgat ve Ilgaz’da bulunan Öğrenci Eğitim, Spor Uygulama ve Rehabilitasyon merkezleri (ÖRSEM) öğrencilere spor ve dinlenme olanakları sunmaktadır. Öğrencilere yönelik olarak Manavgat ÖRSEM’de Manavgat Su Sporları kampı; Ilgaz ÖRSEM’de yaz aylarında Doğa Sporları Kampı, kış aylarında Kış Sporları Kampı düzenlenmektedir. Öğrencilerin hem ruhsal hem fiziksel gelişimlerine katkıda bulunan spor olanakları sağlanırken, kurulmuş olan basketbol, voleybol, kayak, hentbol gibi spor takımlarının üniversiteler ve fakülteler arası spor faaliyetlerine katılımları sağlanmaktadır.