Morfoloji Kampüsü (Dekanlık)

/Morfoloji Kampüsü (Dekanlık)
Morfoloji Kampüsü (Dekanlık) 2013-05-29T13:32:17+00:00
32540 m² alana kurulmuş olan ve 1967 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılan Morfoloji Kampüsünde, Fakültemizin idari büroları , on iki Anabilim ve üç Bilim Dalı hizmet vermektedir.
Morfoloji binasının sol kanadında bulunan 7. Blokta Fizyopatoloji Bilim Dalı, Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı, Fizyoloji Anabilim Dalı, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı,Tıbbi Parazitoloji Bilim Dalı, Yemekhane ,Yemekhane, 8. Blokta bulunan sağ kanadında Tıbbi Patoloji, Sitopatoloji, Histoloji-Embriyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Biyoloji ile Biyoistatistik Anabilim Dalı, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı, Tıbbi Genetik Anabilim Dalı ve Deneysel araştırma laboratuarı bulunmaktadır. Binanın arka kısmında 6. Blokta Anatomi Anabilim dalı ve Biyofizik Anabilim Dalı, 5. Blokta ise  Rıdvan Ege Öğrenci Laboratuarı alt katta 180 kişilik ve üst katta 180 kişilik öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı ve Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalında, 80 öğrenci alabilecek nitelikte pratik salonları vardır. Ayrıca her birimde kendi uğraş alanı ile ilgili modern araştırma laboratuarları ve Moleküler Biyoloji ve Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Birimi bulunmaktadır.
Binanın orta bölümünde 4N Blokta 608 kişi alabilecek ve her türlü bilimsel ve sosyal içerikli toplantıların yapılabildiği iki katlı konferans salonu ve merkez kütüphane bulunmaktadır. Geniş okuma salonu olan kütüphanemiz 149 başlık yabancı dergi aboneliği, 15.083 ciltlik yazılı ve basılı esere sahiptir. Tüm öğretim üye ve öğrencilere açık olan kütüphanede İnternet ağından yararlanılmaktadır. Prof. Dr. Olcay TİRYAKİ öğrenme Merkezinde 31 adet bilgisayar devamlı hizmet vermektedir. Ayrıca Prof. Dr. Olcay TİRYAKİ öğrenme Merkezinde öğrencilerimizin bireysel olarak çalışabileceği 4 adet bireysel çalışma odası, geniş bir okuma salonu bulunmaktadır. Mor, Mavi, Pembe ve Sarı salon adı altında toplantı salonları toplam 600 kişiye hizmet vermektedir. Morfoloji binası arkasındaki bahçede çeşitli spor faaliyetlerinin yürütüldüğü Tenis ve Basketbol sahaları yer almaktadır. Ayrıca öğrencilerimize hizmet veren 110 kişi kapasiteli okuma salonu vardır.
Morfoloji Binasının önünde bir öğrenci Kantini vardır. İki katlı binanın üst katı öğrencilerin müzik ve dinlenme, masa tenisi salonu, alt katı ise yemek salonu olarak düzenlenmiştir. Yaklaşık 800 öğrenciye burada hizmet verilmektedir. Yine bu kampusun ön ve arka bahçeleri öğrencilerin dinlenebileceği 15 dönüm yeşil alan bulunmaktadır.
X