Misyon Vizyon

/Misyon Vizyon
Misyon Vizyon 2017-11-03T15:27:09+03:00

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimde olduğu gibi bilimsel araştırmalar ile de alanında lider, aranan bir fakülte olmayı, bilim insanı yetiştirmeyi, kaliteli bilgi üretmeyi, ulusal ve uluslararası bilimsel politikaların oluşturulmasında katılımcı ve bilimi yaymayı benimsemiştir.

Üniversitemiz ve Fakültemiz ulusal kalkınma planlarından yola çıkarak, ulusal ve uluslararası öncelikli alanlar başta olmak üzere pek çok alanda güçlü yönlerini belirleyerek ulusal/ uluslararası düzeyde nitelikli çalışmalar planlanmıştır.

Fakültemiz eğitim ve klinik hizmet sunumlarının yanı sıra araştırma alanında da öncü bir Fakülte olabilmesi, akademik personelin, lisansüstü ve lisans eğitimine devam eden öğrencilerin araştırma-geliştirme faaliyetlerine aktif katılımlarının sağlanması amacıyla gerekli yapılandırmalar oluşturulmuştur

Türkiye Cumhuriyetinin ilk Üniversitesi ve Tıp Fakültesi olan Ankara Üniversitesinin bu yıl “Araştırma Üniversitesi” olması ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nin bu yıl seçilmiş olan 10 Araştırma Üniversitesinden “Tıp Fakültesi’ ne sahip 5 Tıp Fakültesinden biri olma misyonu ile kişisel ve mesleki alanda sürekli daha ileriyi hedefleyen, bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunabilecek, sosyal sorumluluk bilincinde olan, etik değerlere sahip, disiplinlerarası araştırma yapmayı ve ulusal/uluslararası gelişime katkıda bulunmayı hedefleyen yaratıcı ve farkındalığı yüksek bilim insanları yetiştirmeyi görev edinmiştir.

İLETİŞİM

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Morfoloji Yerleşkesi Hacettepe Mahallesi A.Adnan Saygun Cad. No: 35 Altındağ/Ankara/Türkiye

Telefon: (0312) 310 30 10 (18 Hat)

Faks: (0312) 310 63 70

Son Yazılar

CLOSE
CLOSE
X