Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çankaya Belediyesi’nin ortak düzenlediği “Sağlıklı Yaşama Hep Beraber, El Ele: Sil Baştan” isimli sosyal sorumluluk projesi faaliyetlerine başladı. Fakültemizden çeşitli öğrenci toplulukların ileri yaş mahalle halkı ile buluştuğu etkinlikler Çankaya Belediyesi Bahar evlerinde gerçekleşiyor.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik, etkinliklere katılan tüm öğrencilerimize, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Deniz Billur, grupta yer alan öğretim üyeleri, idari sorumlu Zeliha Arslan Baş ve Çankaya Belediyesinin yetkililerine çok teşekkür ettiğini belirtti.

Sinirbilim Öğrenci Topluluğu, Fakültemiz Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Tuğba Erguvan Özel Kızıl’dan aldıkları eğitimin ardından Cebeci Baharevi sakinlerine bilişsel değerlendirme testi uyguladı. Sinirbilim Topluluğu, Fakültemiz Kariyer ve Eşli Danslar Topluluğu’ndan gönüllü öğrencilerle oluşturdukları bir başka ekiple birlikte 5 haftalık bir süreç içinde hafıza geliştirici bir kutu oyunu hazırladı ve ardından faaliyete geçti. ”Bilişsel Oyun”u baharevi sakinleri ile birlikte oynayan öğrencilerimiz çok keyifli vakit geçirdi. Öğrencilerimiz, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtirken, bu motivasyon ile etkinliklerine son hız devam edeceklerini dile getirdi.

Bahar evlerinde etkinlikler, diğer bir öğrenci topluluğumuz olan ANTEDANS’ın çalışmaları ile devam etti. Topluluk üyeleri, Baharevi sakinleri ile birlikte sağlıklı yaş almaya yönelik bilişsel, ve motor aktivitelerine katkı sağlayacak eşli ve grup dans çalışmaları gerçekleştirdi. Bu süreçte Baharevi katılımcılarıyla birlikte keyifli vakit geçirdiklerini ifade eden öğrencilerimiz, kendilerine her hafta özlemle kucak açan Baharevi sakinleri ile birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Öğrencilerimiz, “Bu süreçte bize destek olan fakültemiz dekanlığına, Koordinatör Doç. Dr. Deniz Billur ve katılımcı tüm hocalarımıza, idari sorumlumuz Zeliha Arslan Baş’a ve Çankaya Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.