Ankara Üniversitesi Geleneksel 14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Spor Turnuvası Organizasyonu 26 Şubat – 8 Mart 2020 tarihleri arasında Üniversitemiz Tandoğan Yerleşkesindeki Piri Reis Spor Salonu ve Olimpik Yüzme Havuzu ile Ziraat Fakültesi Yerleşkesi Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Ankara’da buluna tıp fakültelerinin katıldığı, öğretim üyesi, asistan ve öğrenci kategorilerinde kıyasıya bir rekabete sahne olan Spor Turnuvasında, kadın ve erkek takımları birincilik mücadelesi verdi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 14 Mart Tıp Bayramlarındaki klasiği haline gelen Geleneksel 14 Mart Tıp Bayramı Koşusu ise 8 Mart’ta Üniversitemiz Tandoğan Yerleşkesi Güneş Meydanı’nda düzenlendi.

14 Mart Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Spor Turnuvası sonuçlarına göre Erkek Öğretim Üyesi Yüzme Branşında Birinci olduk. Masa Tenisi Erkek ve Kadın Öğrenci kategorilerinde 1’inciliği fakültemiz takımları elde etti. Fakültemiz takımları, Asistan Erkek ve Erkek Voleybol kategorilerinde de 1’inciliğe ulaştı. Kadın Öğrenci Basketbol Kategorisinde 1’ncilik yine fakültemizin oldu. Fakültemize bir başka Birincilik derecesi de Kadın Öğrenci Futsal Kategorisinde geldi. Erkek Öğrenci Futsal Kategorisinde ise 2’inciliği elde ettik.