Ankara Üniversitesi TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) tarafından fakültemiz öğretim üyesi, öğretim ve araştırma görevlilerine yönelik 5 Şubat 2020 tarihinde Morfoloji Binası Mavi Salon’da bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik’in açılış konuşmasın ile başlayan toplantıda, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Apaydın, üniversitelerde hedef odaklı yaklaşımlar kapsamında etki, çıktı süreçleri hakkında bilgiler verirken AR-GE’nin (Araştırma Geliştirme) önemine vurgu yaptı.

Yeni TÜBİTAK Strateji Yaklaşımı hakkında bilgiler aktaran Prof. Dr. Apaydın, TÜBİTAK’ın nitelikli bilgi ve nitelikli insan yaklaşımı ile ilgili detaylar paylaştı.

Araştırma üniversitelerinde ‘ileri düzey bilgi üretimi’, ‘bilimsel liderlik’ ve ‘etki’ başlıkları altında açıklamalar Prof. Dr. Apaydın, üniversitemizin TÜBİTAK performansı hakkında da bilgiler verdi.

TTO bilgilendirme toplantısında, fakültemiz öğretim üyesi, öğretim ve araştırma görevlilerine üniversite-sanayi işbirliği ve lisanslama başlıkları altında açıklamalar yapılırken, TÜBİTAK projesi hazırlanırken uyulması gereken kurallar, yöntemler ve püf noktaları hakkında bilgiler aktarıldı. Toplantıda, Fikri Mülkiyet Hakları ile ilgili detaylar da verildi.