Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kanıta Dayalı Tıp – Araştırma Planlama Yürütme Dersi kapsamında Dönem 3 öğrencilerinin hazırladıkları proje önerilerinin sunumu 6 Ocak 2020 tarihinde sabah ve öğleden sonra iki ayrı oturum halinde gerçekleştirildi.  

Fakültemiz Kanıta Dayalı Tıp Grubu adına açıklamalar yapan Başkan Doç. Dr. Kenan Köse, proje sunumları ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Dönem 3 öğrencilerimiz, meslek hayatına başlamadan yaşamlarının belki de ilk sunumlarını biraz heyecan ile ama daha çok gururla gerçekleştirdi. 7 ayrı salonda üçer öğretim üyesinden oluşan jüri önünde yapılan sunumlar, ders kapsamında olmasının yanı sıra araştırmacı doktorluğu öğrenmeleri açısından öğrencilerimizin ilk mesleki deneyimini oluşturdu.  

Toplam 66 proje önerisi sunumuna katkı veren başta Dekanımız Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik olmak üzere Klinik Danışmanlarımıza, Biyoistatistik Danışmanlarımıza, jüri üyesi olarak değerli zamanlarını ayıran 42 öğretim üyemize ve sunumların sorunsuz geçmesi için titizlikle çalışan KDT sekreterimiz Ayhan Topçu’ya teşekkürlerimizi sunarız.”