Fakültemiz Göğüs Hastalıkları, Radyoloji, Patoloji ve Romatoloji Anabilim ve Bilim Dallarından öğretim üyesi ve uzmanların katılımıyla, 2018 yılının ilk aylarından itibaren multidisipliner inceleme temelinde tanı, tedavi ve takip planı gerektiren bir hastalıklar grubu olan İnterstiyel Akciğer Hastalıklarına yönelik kurulan konseyde bu hastalıklar ile ilgili olgular tartışılıyor. Konseylerin, katılan araştırma görevlilerin eğitimine ve klinik pratiğine faydalı olması da önemli amaçlar arasında yer alıyor.

Konseyde;  Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalından Prof. Dr. Oya Kayacan, Prof. Dr. Özlem Özdemir Kumbasar, Prof. Dr. Demet Karnak, Doç. Dr. Fatma Çiftci, Doç. Dr. Serhat Erol, Uzm. Dr. Aslıhan Gürün Kaya, Patoloji Anabilim Dalından Prof. Dr. Serpil Dizbay Sak, Uzm. Dr. Hilal Özakıncı, Radyoloji Anabilim Dalından Doç. Dr. Çağlar Uzun, Uzm. Dr. Ayşegül Çoruh, Romatoloji Bilim Dalından Uzm. Dr. Serdar Sezer yer alıyor.

Bu yılın son konseyi 19 Aralık 2019 tarihinde Fakültemiz Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. Dr. Ragıp Üner Dershanesi’nde gerçekleştirildi. Son konseyde de rehberlere göre tanı ve tedavisi zor grupta olan beş olgu görsel materyaller eşliğinde interaktif olarak tartışıldı ve ortak kararlar alındı. Multidisipliner konseylerin Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalımızda devam edeceği belirtildi.

Konseyden yapılan açıklamada, “konuya ilgi duyan ve tartışılmasını istediği olgusu olan tüm meslektaşlarımızı davet ederiz” ifadeleri kullanıldı.