ANTBAT (Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) 12’inci Vaka Günleri, birçok farklı üniversiteden ve şehirden öğrencinin katılımıyla başarıyla gerçekleştirildi.

Cebeci Hastanesi 50’inci Yıl Amfisi’nde düzenlenen Vaka Günleri’nin açılışında Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik, Tören ve Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Özden Palaoğlu ve Araştırma Geliştirme ve Destek Stratejileri Koordinatörü Prof. Dr. Nuray Yazıhan birer açış konuşması yaptı.

Vaka Günleri’nde öğrencilerimiz birçok konuda sunumlar yaptı. Doç. Dr. Melih Bozkurt’un başkanlık ettiği Beyin ve Sinir Cerrahisi Oturumunda, “Renkli Bir Arayış” ve “Yüksek Dereceli Glial Tümörler”  başlıklı sunumlar gerçekleştirildi. Prof. Dr. Acar Tüzüner’in başkanlık ettiği Genel Cerrahi Oturumunda, “Uterusta Teratom” ve “Baba, Oğul ve Karaciğer” konulu sunumlar yapıldı.

Prof. Dr. Levent Yazıcıoğlu’nun başkanlık ettiği Kalp ve Damar Cerrahisi Oturumunda, “Tek Ventrikülle Yaşam”, “Şişman Damarlar”, “Cerrahi Bakış Açısı” başlıklı sunumlar düzenlendi. Prof. Dr. H. Yusuf Yıldız’ın başkanlık ettiği Ortopedi ve Travmatoloji Oturumunda, “Doğumla Gelen Tehlike: ERB-DUCHENNE Paralizisine Cerrahi Yaklaşım” isimli sunum yapıldı.

Vaka Günleri, ödül töreni ve serbest kürsü ile son buldu.