Atilla İlhan Roman Ödülü’nü kazanan Fakültemiz önceki dekan yardımcılarından, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Özsan, Morfoloji Binası Mavi Salon’da düzenlenen söyleşide, Ankara Tıplılar ile ödüle giden yolculuğunun hikayesini paylaştı. Prof. Dr. Özsan, Atilla İlhan Roman Ödülü’ne “Umudun Rengi” adlı eseriyle layık görülmüştü.

Söyleşiye, Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) üyesi ve Fakültemiz Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Çetin Erol, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik, öğretim üyeleri, öğretim ve araştırma görevlileri, öğrenciler ve idari çalışanlar ile Prof. Dr. Özsan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

Prof. Dr. Özsan, söyleşide, fakültemiz öğrencilerinin sorularını içten yanıtlar verdi Yazarlık hayatından kesitler sunan Özsan, küçük yaşlarda şiire merakının başladığını, yıllar içinde bu merakının daha da arttığını ve bir tutkuya dönüştüğünü söyledi.

Yazdığı kitapların hazırlık sürecinde, ailesinin yanı sıra fakültemiz çalışanlarının kendisine büyük destek verdiğini söyleyen Özsan, bunun kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Yazarlık ve Hekimliğin birbirine benzeyen yönlerinin olduğunu dile getiren Özsan, iki mesleğin ortak yanlarından birinin de iletişim içinde olduğu insanlar ile empati kurmak olduğunu ifade etti.

Söyleşide, fakültemiz öğrencileri, Prof. Dr. Özsan’ın kaleme aldığı şiirlerinden kesitler sundu. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik, Prof. Dr. Murat Özsan’a çiçek takdim etti. Söyleşiye katılanlar birlikte fotoğraf da çektirdi.