Fakültemiz Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ile başlayan ve ortak protokolle sürdürülen Epidemiyoloji Yan Dal Programı, ilk mezunlarını verdi.

Epidemiyoloji Yan Dalı’nın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki ilk mezunları olan Dr. Ayşe Nur Usturalı Mut, Dr. Cemal Koçak ve Dr. S. Utku Uzun için Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda mezuniyet kutlaması yapıldı.

Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Epidemiyoloji Yan Dal Programı yürütücüsü Prof. Dr. Meltem Çöl, dünyada oldukça önemli bir yere sahip olan epidemiyolojinin ülkemizde de gerekli düzeye getirilmesi için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla fakültemizde yürütülen bu yeni yan dal programının öneminden bahsetti. Prof. Dr. Çöl, başarıyla mezun olan yan dal uzmanları ile bu çağdaş eğitim programının güçlenerek devam edeceğini belirtti.

Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda gerçekleştirilen mezuniyet kutlamasına, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik te katıldı. Dekan Çelik, Epidemiyoloji Yan Dalı’nın fakültemizdeki öneminden bahsederek Yan Dal Programında uzmanlık alanları kutladı. Toplantıda, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş’in kutlama mesajı katılanlara iletildi.

Epidemiyoloji Yan Dal uzmanı olan Uzm. Dr. Ayşe Nur Usturalı Mut, Uzm. Dr. Cemal Koçak, Uzm. Dr. S. Utku Uzun’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.