İkinci “Interventional Pain Symposium Hands on Cadaver Workshop” ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştiilen FIPP/CIPS Sınavı 25-27 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Daha önce ABD ve Avrupa’da yapılan bu sınav WIP (Dünya Ağrı Enstitüsü) Türkiye Şubesi Kurucu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Aşık’ın büyük katkıları ile ilk kez Türkiye’de gerçekleştirildi.

Sempozyum, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Algoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Aşık’ın Kurucu Başkan Yardımcısı olduğu WIP (Dünya Ağrı Enstitüsü) Türkiye şubesi tarafından düzenlendi. Sempozyumda co-chair ve Sınavda board member olarak görev alan ve program yöneticisi olan Prof. Dr. İbrahim Aşık, Sempozyuma uluslararası anlamda 180 kişinin katıldığını,  Fellow of Interventional Pain Practice (FIPP) ve Certified Interventional Pain Sonologist (CIPP) ünvanları sınavına ise toplam 39 kişinin katıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Aşık, Sınava Türkiye’den katılan 9 kişinin çok başarılı şekilde FIPP/CIPS unvanı almasının ülkemiz açısından gurur verici olduğunu belirtti.

22-25 Ekim 2020 tarihlerinde üçüncüsü gerçekleştirilecek Sempozyum ve sınava ilginin daha fazla olması bekleniyor.

Detaylı bilgiler için: www.interventionalpainistanbul.org

Değerli öğretim üyemizi kutluyoruz.