Sağlıkta İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Süreci Eğitim Programlarının ilki Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi yürütücülüğü ve ev sahipliğinde ve Prof. Dr. Nuray Yazıhan’ın koordinasyonuyla 13-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda düzenlendi.

Programa, Maltepe Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gonca Telli Yamamoto, 200’den fazla patent, tasarım ve uluslararası ödüle sahip Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstriyel Tasarım Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hakan Gürsu, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tunç Laçin, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi, Tetralab-Fikir Fabrikası’nın kurucusu ve 100 civarında patent, tasarım ve uluslararası ödüle sahip Dr. Leyla Türker Şener’in katılımı ile gerçekleştirildi.

“Sağlık alanında Ürün ve Teknoloji Gelistirme Süreci” başlıklı eğitim, TUBİTAK BİDEB-2237 programları kapsamında katılımcıların yol-konaklamaları karşılanarak desteklendi. Eğitime ülkemizin farklı bölgelerindeki 17 üniversiteden katılım oldu.