Fakültemizde tedavi gören çocuk hastalar yoga ile rahatlıyor

//Fakültemizde tedavi gören çocuk hastalar yoga ile rahatlıyor

Fakültemiz Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı-Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı’nda tedavi gören çocuklar, yoga sertifikalı fakültemiz öğrencisi Stajyer Dr. Yağmur Çiko’nun eğitmenliğindeki yoga ile rahatlıyor. “Çocuk Onkoloji Kliniğimizde tedavi gören hastalarımızın yoga gibi rahatlatıcı bir spor ve meditasyon yapabilme olanağına kavuşmaları en büyük hayallerimden biriydi” diyen Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurdan Taçyıldız, çocuklar ile birlikte ilk yoga aktivitesine bizzat katıldı.

İlk yoga dersinin ardından çok mutlu olan çocuk hastalarımız, mutluluklarını, tedavilerini yapan öğretim üyesi ve öğretim görevlilerimiz ile fotoğraflar çektirerek gösterdi.
Çocuk hastalarımızın aileleri, poliklinik ziyaretlerinde bir sonraki derse katılmak için heyecan ile isimlerini yoga sınıfına yazdırıyorlar.

Yoga için gerekli matlar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma Vakfı’na Çocuk Onkoloji Bilim Dalımız için yapılan bağışlardan alındı.

Çocuk Hastanesi hemşireleri ve sağlık çalışanlarının da çok desteklediği ve katılım planladığı yoga eğitimi, çocuk yogası sertifikası da olan Tıp Fakültemizdeki idealist Stajyer Dr. Yağmur Çiko tarafından verildi. Yoga seansları haftada 2 kez olmak üzere, öğlen arası, Çocuk Hastanesi 6. Kat salonunda yapılmaya devam edecek.

 

2019-01-24T11:57:11+03:00
X