Cumhuriyetimizin ilk tıp fakültesi olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 73’üncü yıldönümü, Fakültemiz Dekanlığı ile Tören ve Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu’nun 19 Ekim 2018 tarihinde Fakültemiz Morfoloji Binası Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda düzenlediği etkinlik ile kutlandı.

“Taş Taş Üstüne” üstüne teması ile düzenlenen etkinliğe, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahaddin Güzel, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik’in yanı sıra, fakültemiz eğitiminde taş üstüne taş koyan emekli öğretim üyelerimiz, birçok anabilim ve bilim dalımızda görev yapan öğretim üyeleri, fakültemiz mezunları ve öğrencilerimiz katıldı.

Etkinliğin başlangıcında, fakültemizin kuruluş günü olan 19 Ekim 1945 tarihine ait fotoğrafların bulunduğu slayt nostaljik bir hava oluşturdu. Etkinlikte, fakültemiz mezunu Tenor Dr. Zafer Mutlu bir konser verdi. Fakültemiz Mezuniyet Öncesi Öğrenci Temsilcisi İnt. Dr. Selçok Erol ve fakültemiz mezuniyet sonrası eğitimlerini sürdüren araştırma görevlileri adına Dr. Tolga Aydın, kürsüye gelerek bu önemli gün ile ilgili hislerini paylaştı.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Bahaddin Güzel, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik etkinliğe konuşmaları ile renk kattı.

Açılış Dersinde Belgelerle Ankara Tıp
Etkinlik, 73’üncü Yıl Açılış dersi ile sürdü. Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü (TİTE) Müdürü Prof. Dr. Temuçin Faik Ertan, kürsüye gelerek, “Belgelerle Ankara Tıp” isimli dersi verdi. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik, 73’üncü yılımıza katkılarından ötürü Prof. Dr. Faik Ertan’a plaket sundu.

Geleneksel eğitim sistemimiz ile bu fakülteden mezun olmuş ve/veya öğretim üyesi olarak o sistemde öğrenci eğitmiş duayen öğretim üyelerimizin görüşlerini ve duygularını paylaştığı slayt, beğeni ile izlendi.

Eğitim Yönetimine Katkı Ödülleri
1945’ten günümüze Fakültemizin eğitimde tarihsel gelişiminin aktarıldığı etkinlikte, son 23 yılda fakültemizde eğitim yönetimine katkıda bulunan öğretim üyelerimize, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Bahaddin Güzel ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik tarafından “Eğitim Yönetimine Katkı Özel Ödülleri” takdim edildi.

Eğitime lojistik desteğe ödül!
Çağdaş üniversite eğitimi çerçevesinde çağdaş tıp eğitiminin yeniden yapılandırılmasında önemli yeri olan lojistik destek gruplarının yıllar içerisinde başkanlıklarını yapmış öğretim üyelerimize de Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Bahaddin Güzel ve Dekanımız Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik tarafından plaketleri sunuldu.

Birincilerimiz sahnede
Fakültemize, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Dönem 1 öğrencisi olarak kayıt yaptıran öğrencilerimizden, Türkçe Programa 532,28 puanla ve birincilikle kayıt yaptıran Alper Çelik ve İngilizce programa yine birincilikle ve 525,71 puanla kayıt yaptıran Ahmet Serkan Uçarı, sahneye davet edilerek belgeleri takdim edildi.

Öğrencilerimizin akademik performansı ödüllendirildi
2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında; akademik performans açısından, bulundukları dönemin en yüksek akademik ortalamasına sahip öğrencilerimiz takdim edildi ve salonda bulunan öğrencilerimize (sınav ya da dersleri nedeniyle gelemeyen öğrencilerimiz vardı) belgeleri sunuldu. Ardından, öğrencilerimizin Ankara Tıp’ta Eğitim için görüşlerini yansıttığı slayt sunuldu. Öğrencilerimizin renkli ve anlarla dolu bu slaytı, davetliler tarafından keyifle izlendi.

Yeni doçent ve profesörlerimize plaket takdimi
2017-2018 akademik yılında bugüne kadar akademik yükseltme ve atanması yapılmış öğretim üyelerimize Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Bahaddin Güzel ve Dekanımız Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik tarafından plaketleri takdim edildi. Töreninin son bölümünde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bahaddin Güzel ile Dekanımız Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik, emekli öğretim üyelerimiz, mezun ve öğrenciler ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Törenin ardından, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik tarafından Morfoloji Binası fuaye alanında verilen resepsiyona geçildi.