Fakültemizde Otizm Farkındalık Ayında Etkileşimsel Aile Grubu Gerçekleştirildi

//Fakültemizde Otizm Farkındalık Ayında Etkileşimsel Aile Grubu Gerçekleştirildi

Otizm Farkındalık Ayı (Nisan) kapsamında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 4 Nisan 2018 tarihinde otizm grubuna katılan çocukların aileleriyle, emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Melda Akçakın, Yrd. Doç. Dr. Pınar Uran, Uzm. Psk. İrem Öker Aycan, Uzm. Psk. Belgin Üstün Güllü tarafından etkileşimsel aile grubu gerçekleştirildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde otizm tanısı almış olan çocukların takip ve tedavileri yapılıyor. Merkezimizde bu çocuklar için oyun-etkileşim grup terapisi haftalık olarak yapılıyor ve yaklaşık 1 yıl boyunca devam ediyor.

Çocukluk çağı nöropsikiyatrik bozukluklarından biri olan otizm; etkileşim, iletişim alanında belirgin gecikme ve kısıtlayıcı ilgi alanı ile karakterize bir bozukluktur. Tedavisinde yapılandırılmış eğitsel programlar ve oyun önemli bir yer tutuyor. Çok erken yaşta başlanan programlarla sosyal becerileri, dil ve iletişim becerilerini artırmak ve uyumsuz davranışları azaltmak hedefleniyor.

2019-10-21T13:45:30+03:00

İLETİŞİM

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Morfoloji Yerleşkesi Hacettepe Mahallesi A.Adnan Saygun Cad. No: 35 Altındağ/Ankara/Türkiye

Telefon: (0312) 310 30 10 (18 Hat)

Faks: (0312) 310 63 70

Son Yazılar

X